Přihlásit se
tel: 604 723 728
info@detska-lehatka.cz
Kategorie

Jak vybrat dětské lehátko?

/119-381-thickbox/biscotti-baby-comfort-lehatko-pro-miminka.jpgPři výběru dětského lehátka je důležité ujasnit si, jaké máme o lehátku představy. Důležitá kritéria, podle kterých se rozhodovat jsou: cena, automatické/manuální houpání, nosnost lehátka, přítomnost melodií či vibrací, výrobce.

 

 

1.Jaká bývá nosnost lehátek?

Jeden z důležitých faktorů při výběru lehátka je nosnost. Na trhu se vyskytují lehátka s nosností od 9kgdo 18kg. Levnější lehátka s méně bytelnou konstrukcí vhodná pouze pro miminka mají nosnost 9kg. Houpačky s automatickým houpáním mají většinou nosnost 11kg. Delší dobu se dají používat lehátka s nosnotí 18kg. Tyto lehátka jsou na začátku houpačky pro miminka a později křesílka pro děti.

2.Jaké mívají lehátka funkce?

Melodie a vibrace jsou užitečné hlavně pro miminka. U melodií a vibrací se děti zklidní a ztiší. Vibrace navíc mohou pomáhat při bolestí bříška a kolikách, kdy vibrováním pomohou dítěti s odcházením tlaků z břicha. Houpačky s automatickým houpáním jsou velkým pomocníkem. Navíc můžete nastavit časovač houpání, nebo jeho intenzitu. Na trhu jsou lehátka s moderními technologiemi, např. WhisperQuiet™, která zaručuje velmi tichý chod houpání.

3.Co patří mezi vybavení lehátek?

Většina lehátek disponuje hrazdičkou s hračkami pro zabavení dětí. Hrazdičky jsou odnímatelné, aby byl k dětem snadný přístup. Výhodou je, že lze hračky z hrazdičky sundat a tudíž se nemusíte bát, že děti omrzí. Můžete je vyměnit za jiné, které ještě děti neznají. V nabídkách výrobců lehátek najdeme tří nebo pěti bodové bezpečnostní pásy. Pásy jsou nezbytnou nutností pro bezpečí dětí. Mezi další doplňky dětských lehátek patří např. stříšky proti slunci, nebo popruhy pro snadné přenášení. Velmi praktický je u automatických houpátek adaptér.

4.Jsou lehátka vhodná pro miminka?

Dle vyjádření pediatrů a dětských ortopedů lehátka dětem nijak neubližují, pokud je dítě v lehátku přiměřeně dlouhou dobu. Lehátka jsou určena ke krmení, odpočinku a usínání dětí. Pokud jsou děti v lehátku párkát denně a např. nespí v lehátku celou noc, tak není důvod se čehokoli obávat.

5.Slovníček pojmů nových technologií

TrueSpeed™

Technologie firmy Bright Starts. Technonologie houpání pro prodloužení životnosti baterií. Baterie vydrží až 3 krát déle oproti srovnatelným lehátkům

 

WhisperQuiet™

Technologie firmy Bright Starts zaručuje u automatických houpátek velmi tichý chod.

 

Autor článku: http://www.detska-lehatka.cz


DomůDomů


Kontakty: email: info@detska-lehatka.cz, telefon: 604 723 728, bankovní účet: 22554477/2010 (Fio banka), IČO: 87544989, DIČ: CZ8408075544